KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13126016
nr 1312 6016
Gustav Feith
(1875-1951), Österrike
Blandteknik, Blomsterstilleben, ängsblommor i vas. Signerad, daterad 1940, ca 40x28 cm
Gustav Feith, bildkonstnär född 1875, död 1951.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
5.600 kr
måndag 9 mars 2020
kl 19:47:52
5.400 kr
4.200 kr
4.400 kr (Budbetjänt)
4.600 kr
4.800 kr (Budbetjänt)
5.000 kr
5.200 kr (Budbetjänt)
5.400 kr
5.400 kr (Budbetjänt)